29°C
TRABZON HAVA DURUMU29°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN Başkan-0 532 234 07 57

Dernekten Haberler

Trabzon Çepni Boyu Derneği

ÇEPNİ OTAĞI ŞALPAZARI’NDA YÖNETİM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

- +
Trabzon Çepni Boyu Derneği’miz ilimizin Çepni beşiklerinden Şalpazarı ilçemizde yönetimsel bir toplantı gerçekleştirdi.
 
Dünyamızı pek çok alanda olumsuz etkileyen pandemi sebebiyle derneğimizde gerekli çalışmaları yapamamıştık. Derneğimizin kuruluşu da pandemi dönemine denk gelmişti.
 
Şalpazarı’mızda gerçekleştirdiğimiz toplantımızda dernek yönetimimizin toparlanması, derneğimizin güçlenip gelişmesi için gerekli faaliyetlerin gerçekleşmesine yönelik kararlar alındı.
 
Şalpazarı, Beşikdüzü ve Çepnilerin yoğun olduğu ilçelerimizde Trabzon Çepni Boyu Derneği’mizin ilçe başkanlıkları yani şubeleri açılması kararlaştırıldı.
 
Toplantıya Trabzon Çepni Boyu Derneği Başkanı Ahmet Enes ANGIN, Çepni Boyu Birliği organizatörlerinden Ercan KANDEMİR, dernek üyelerimizden Kemal GEBİÇ, Alperen KURUKIZ, Emin KULOĞLU, Serhat ÖZTÜRK, Ahmet KALMUOĞLU katıldı.
 
Toplantı sonrasında Kaşgarlı Mahmud’un Divanı Lügatid Türk eserinde gösterdiği Orta Asya’da kullanılan Çepni tamgası ve Yazıcıoğlu Ali’nin Tevarihi Ali Selçuk Eseri’nde gösterdiği Anadolu’da kullanılan Çepni tamgası ile beraber fotoğraf çekildi.
 
Trabzon Çepni Boyu Derneği, Trabzon’umuzda ailemizi bir araya getirmek ve dünya genelinde Çepni Boyu Birliği’ne katkı sunmak için faaliyetlerine başladı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.