29°C
TRABZON HAVA DURUMU29°C Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
BİZE ULAŞIN Başkan-0 532 234 07 57

Dernekten Haberler

Trabzon Çepni Boyu Derneği

ŞALPAZARI BELEDİYE BAŞKANI SN. REFİK KURUKIZ’A ZİYARET

- +

Trabzon Çepni Boyu Derneği’miz Çepni otağlarımızdan Şalpazarı’mızda yönetimsel bir toplantı gerçekleştirmişti. Toplantı sonrasında Şalpazarı’mızın Belediye Başkanı Sayın Refik KURUKIZ’ın davetiyle makamında kendisini ziyaret ettik.

Gerçekleştirilen ziyarette Sayın Kurukız’a derneğimizin Trabzon’da ve Çepni Boyu Birliği organizasyonunun ülke genelindeki çalışmalarından bahsettik. Türk Milleti’nin değerli bir parçası olan Çepni ailemizin nihai hedefinin Türk Birliği olduğundan; diğer Oğuz boyları, Yörük Türkmen kuruluşları ve Türk ülkelerindeki soydaşlarımız ile olan bağlarımızdan bahsettik.

Giresun ve Trabzon’un ortak yaylası olan Sis Dağı’nda bir Türk kurultayı gerçekleştirme düşüncemize Sayın Refik KURUKIZ büyük destek verdi. Ev sahipliği anlamında da katkı sunabileceklerini söylediler.

Şalpazarı Belediyesi Başkanı Sayın Refik KURUKIZ’a yaptığımız ziyarete Trabzon Çepni Boyu Derneği Başkanı Ahmet Enes ANGIN, Çepni Boyu Birliği organizatörlerinden Ercan KANDEMİR, dernek üyelerimizden Kemal GEBİÇ, Emin KULOĞLU, Serhat ÖZTÜRK, Fazlı DEMİRTÜRK, Ahmet KALMUOĞLU katıldı.

Ağasar misafirperverliğini ve sıcaklığını gösteren Şalpazarı Belediye Başkanı Sayın Refik KURUKIZ’ a ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Trabzon Çepni Boyu Derneği güçlenerek ve birleştirerek geliyor !

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.